Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/home/EasyMeet/domains/manufaktura-inwestycji.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/core/_et_core_version.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/EasyMeet/domains/www.manufaktura-inwestycji.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share:/dev) in /usr/home/EasyMeet/domains/www.manufaktura-inwestycji.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/core/init.php on line 134 Artykuły 2 | Manufaktura Inwestycji

Niezależnie od rodzaju inwestycji zawsze najważniejsze są 2 kwestie – stopa zwrotu oraz zabezpieczenia. W naszych inwestycjach kwestia zabezpieczeń jest sprawą indywidualną, którą ustalamy każdorazowo z inwestorami. Jednak poniżej prezentujemy listę najpopularniejszych z nich.

Płacenie podatków nie należy do tych czynności, które robimy z przyjemnością. Na szczęście nie zawsze musimy to robić – i to w pełni legalny sposób! Zobacz jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie!

Wynajmując mieszkanie obcym ludziom, oddajemy w ich ręce majątek warty kilkaset tysięcy złotych. Jednocześnie najczęściej stosowane w Polsce zabezpieczenie to kaucja w wysokości 1-miesięcznego czynszu – o ile w ogóle jest pobierana. Jak się więc skutecznie zabezpieczyć przed nieuczciwym najemcą?

Nieruchomości kupujemy głównie po to, żeby bezpiecznie zainwestować kapitał i czerpać z niego comiesięczne zyski. Jednak poza tym możemy jeszcze korzystać z niego na kilka innych sposobów.

Podczas działalności związanej z zarządzaniem mieszkaniami na wynajem, poznałem grubo ponad 100 najemców. Statystycznie musiały zdarzyć się tu „ciekawe” historie i faktycznie tak było. W tym artykule opowiem kilka moich historii oraz kilka zasłyszanych od kolegów z branży.

Odkąd w Polsce pojawił się trend wynajmu pokoi i mikrokawalerek, odtąd znajdziemy oferty gotowych mieszkań, które zostaje tylko wynajmować. Chociaż czasem nawet pierwszych najemców mamy już „w pakiecie”. Z czym to się wiąże i czy możemy na tym zyskać?

Jak będą kształtowały się ceny wynajmu mieszkań w ciągu najbliższych 10 lat? Ciężko to jednoznacznie określić. Jak pisaliśmy w jednym z artykułów, rynek nieruchomości może obrać najróżniejsze kierunki, z czego za każdym z nich stoją solidne argumenty.

1
2

Newsletter

Jeśli chcesz na bieżąco otrzymywać niepublikowane nigdzie indziej oferty inwestycyjne oraz artykuły, zapisz się do naszego newslettera. Nikomu nie ujawnimy Twoich danych!