O tym co koronawirus zrobił z gospodarką, nikomu tłumaczyć nie trzeba. Jednak jeszcze przed pandemią potencjalnych zagrożeń było kilka. Tekst napisałem jeszcze w 2018 roku, ale po korona-aktualizacji trafia tu z powrotem.

Mówi się, że w życiu pewna jest tylko śmierć i podatki. Do tego grona również dołącza kryzys. Zapewne niejeden już przeżyłeś i niejeden przed Tobą. Jak wyjść z niego obronną ręką?

Duże miasta to synonim wysokich cen nieruchomości, ale też równie wysokich cen wynajmu. Z drugiej strony mniejsze miasta oferują tańsze mieszkania i większą rentowność, ale kosztem mniejszego obłożenia. Co wybrać?

Pachnące nowością mieszkania od dewelopera czy lokale z duszą w doskonałych lokalizacjach? Co się bardziej opłaca? A co jest bezpieczniejsze w dłuższej perspektywie?

Pytanie z tytułu tego artykułu jest odmieniane przez wszystkie przypadki już przez dłuższy czas. Czy faktycznie tak jest i co z tego wynika?

Przyjęło się mówić, że na nieruchomościach nie można stracić. Cóż, takie stwierdzenie jest z całą pewnością zbyt ogólne. Prawdą jest, że tego typu inwestycje osiągają dobrą rentowność oraz są przykładem solidnego zabezpieczenia, ale to czy pojawią się jakieś problemy i ile ich będzie zależy od wielu czynników.

W 2009 roku Lech Kaniuk przenosi się do Łodzi, by założyć PizzaPortal.pl. Niecałe 3 lata później wraz ze wspólnikami sprzedają swoją grupę do Delivery Hero za kwotę 120 milionów złotych. Jeśli chcesz stać się częścią podobnych sukcesów, ten artykuł jest dla Ciebie!

Wyobraź sobie że masz na koncie 400 000 złotych oraz zdolność kredytową na poziomie 800 000 złotych. Co robisz? Kupujesz 1 mieszkanie za gotówkę, czy 3 na kredyt? Policzmy to i przekonajmy się co jest lepsze!

Zakup mieszkania pod wynajem to zawsze duża inwestycja, która zostanie z nami na lata. Warto więc dokładnie ją sprawdzić. Tym bardziej, że nie ma co ślepo wierzyć w zapewnienia sprzedającego. Jak więc sprawdzić czy będą chętni na Twoje mieszkanie oraz czy nie wynajmujesz go za tanio?

Myśląc o zakupie mieszkania, mamy w głowie najczęściej 2 sposoby na zrealizowanie tego marzenia pod kątem finansowym – gotówka albo kredyt. Jest jednak jeszcze 1 sposób…

1
2

Newsletter

Jeśli chcesz na bieżąco otrzymywać niepublikowane nigdzie indziej oferty inwestycyjne oraz artykuły, zapisz się do naszego newslettera. Nikomu nie ujawnimy Twoich danych!