Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/home/EasyMeet/domains/manufaktura-inwestycji.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/core/_et_core_version.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/EasyMeet/domains/www.manufaktura-inwestycji.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share:/dev) in /usr/home/EasyMeet/domains/www.manufaktura-inwestycji.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/core/init.php on line 134 Jak sprawdzić potencjał wynajmu? | Manufaktura Inwestycji

Jak sprawdzić potencjał wynajmu?

Zakup mieszkania pod wynajem to zawsze duża inwestycja, która zostanie z nami na lata. Warto więc dokładnie ją sprawdzić.

Tym bardziej, że nie ma co ślepo wierzyć w zapewnienia sprzedającego. Jak więc sprawdzić czy będą chętni na Twoje mieszkanie oraz czy nie wynajmujesz go za tanio?

Ogłoszenia, ogłoszenia, ogłoszenia

Z pewnym marginesem błędu takich informacji dostarczy Ci oglądanie ogłoszeń dotyczących podobnej lokalizacji i metrażu co Twoje mieszkanie. Jednak nie zawsze trafisz na ogłoszenie akurat z tej okolicy. Do tego każde mieszkanie różni się wystrojem, umeblowaniem czy rozkładem.

Jeśli więc chcesz zachować 100% dokładność, użyj nieprawdziwych ogłoszeń.

Jak to działa?

Najpierw piszemy tekst ogłoszenia, odpowiednio opisując wszystkie zalety danego mieszkania. Ja zawsze umieszczam tu informację o pobliskich sklepach, komunikacji oraz rozkładzie pomieszczeń.

Następnie szukamy zdjęć, które będą najbliższe temu standardowi, który chcemy osiągnąć – tutaj ważne, żeby mieć prawa do ich wykorzystania.

Ostatnim krokiem jest umieszczenie tych ogłoszeń na największych portalach dotyczących wynajmu czyli OLX, otodom oraz Gumtree. Polecam też skorzystać z płatnych pakietów promocji – zwłaszcza przy prawdziwych ogłoszeniach.

Po tym kroku czekamy i mierzymy ruch. Jeśli przez 2-3 dni od ogłoszenia pojawi się kilka telefonów i wiadomości, to dobry znak, który wróży, że mieszkanie można wynająć w tej, a nawet nieco wyższej cenie. Jeśli jednak nikt nie będzie się odzywał, wnioski będą odpowiednio inne.

Przy tym naszym celem nie jest to, żeby otrzymywać kilkanaście telefonów jednego dnia. To znaczy, że cena jest stanowczo za niska i należy ją podwyższyć.

P. S. Telefonów od zainteresowanych nie musisz odbierać. Do tego celu warto wykorzystać stary, nieużywany aparat i kartę sim z nowym numerem.